Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Kcynia. 14-latka wsiadła za kierownicę bmw i usiłowała uciec policjantom

Sąd rodzinny i nieletnich oceni zachowanie 14-latki, która nie dość, że bez uprawnień wsiadła za kierownicę bmw, to podczas próby zatrzymania jej do policyjnej kontroli „rzuciła się” do ucieczki. Nieletniej grożą konsekwencje prawne.

Do zdarzenia doszło minionej soboty (2.03.19). Krótko po 10.00 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po terenie jednej z podkcyńskich wsi, białym bmw, jeździ osoba nieletnia bez prawa jazdy.

Do sprawdzenia tego zgłoszenia zostali skierowani policjanci z nakielskiej „drogówki”, pełniący służbę na terenie gminy Kcynia. Mundurowi, już po chwili, byli we wskazanej miejscowości. Faktycznie zobaczyli opisane w zgłoszeniu auto, za którego kierownicą siedziała nastolatka. Policjanci wydali kierującej wyraźny sygnał do zatrzymania. Ta, za nic miała polecenia mundurowych. Wcisnęła „gaz do dechy” i rzuciła się do ucieczki.

Po trwającym kilka minut pościgu bmw zatrzymało się przy jednej z posesji w Kcyni. Wtedy też pojazd został skontrolowany. Za kierownicą bmw siedziała 14-latka. Oprócz niej pojazdem podróżowały jeszcze jej dwie nastoletnie koleżanki. Cała trójka została przewieziona do komisariatu, a na miejsce wezwano rodziców. Pasażerki przekazano opiekunom, natomiast 14-latka została w obecności ojca przesłuchana w związku z popełnionym czynem karalnym tj. niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli.

Okazało się, że właściciel pojazdu przekazał nastolatce auto, gdyż miała je posprzątać. Tymczasem postanowiła pojechać nim na zakupy, w czym przeszkodzili jej policjanci. Właściciel bmw za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień został ukarany mandatem.

Zachowanie 14-letniej mieszkanki kcyńskiej gminy oceni sąd rodzinny i nieletnich, do którego niebawem zostaną przekazane materiały postępowania. Dziewczynie grożą konsekwencje prawne zgodne z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz