Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Kcynia została pokryta smogiem!

Kopciuch od wielu lat truje całą okolice. Toksycznym i rakotwórczym powietrzem oddychają mieszkańcy okolicznych bloków mieszkalnych, budynków wielorodzinnych, domów oraz DZIECI i pracownicy pobliskiej Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni przy ul. Pobożnego. Do dziś nie otrzymaliśmy potwierdzonej informacji, że ten kopciuch zostanie wymieniony w 2023 roku oraz że Władze Miasta złożyły wniosek o sfinansowanie wymiany kopciucha w ramach programu Polski Ład.Burmistrz Marek Szaruga zapewniał nas słownie, że ten kopciuch zostanie wymieniony o czym informowaliśmy Państwa w poście 5 kwietnia 2022. Pytamy więc wprost jak długo jeszcze mieszkańcy mają oddychać toksycznym i rakotwórczym powietrzem ? – pisze administrator Kcyńskiego Alarmu Smogowego Maciej Rusnarczyk.

Kcyński Alarm Smogowy od wielu miesięcy uświadamia mieszkańcom Kcyni jakim powietrzem oddychają, na jakie choroby są narażeni i że problem smogu istnieje. KAS pokazuje katastroficzne pomiary, statystyki, wykresy, słupki, alarmuje i ostrzega. Trudno tu cokolwiek skomentować gdy się patrzy na pomiary przekraczające normy o 100, 300 czy nawet 400%

Chcemy przypomnieć, że od 01 stycznia 2024 roku wszystkie kopciuchy w województwie kujawsko-pomorskim będą zakazane zgodnie z obowiązującą uchwałą antysmogową. Wiele kopciuchów ogrzewa budynki gminne, w tym szkoły.– informuje Maciej Rusnarczyk z Kcyńskiego Alarmu Smogowego.

źródło. https://www.facebook.com/kcynskiAS

--> wstecz