Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Kcyńska podstawówka pożegnała odchodzących na emerytury, dyrektora Michała Poczobutta i wicedyrektor Aleksandrę Kubiak.

Są chwile i ludzie, o których nie można zapomnieć, taką chwilą, bez wątpienia, pozostanie dla naszej społeczności szkolnej dzisiejszy dzień – pożegnanie Pana Dyrektora Michała Poczobutta, Naszego Dyrektora. Swoją obecnością zaszczycili nas dziś m.in. Włodarze Miasta, przedstawiciele Kościoła, Oświaty, Samorządu, Kuratorium, pracownicy naukowi oraz przedstawiciele gminnych instytucji i organizacji, a także rodzina i przyjaciele Pana Dyrektora.

Wszystkich zebranych powitała p. Dyrektor elekt Aleksandra Doiczman, która przedstawiła 30-letnie dokonania Dyrektora: „Twój entuzjazm, kreatywność i zdolności organizacyjne szybko zaowocowały rozbudową szkoły, Twoja praca była polem cennych praktyk i doświadczeń (…) dlatego w październiku 1994 r. otrzymałeś NAGRODĘ KURATORA OŚWIATY”.

W dalszej części usłyszeliśmy m.in. o promowaniu i propagowaniu patrona szkoły prof. Jana Czochralskiego, działalności na rzecz dzieci, dbałości o jakość nauczania. Pani Dyrektor podziękowała w imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników za dzielenie się doświadczeniem z pracownikami szkoły, pomocy na którą zawsze mogliśmy liczyć, za każde dobre słowo, bezcenne rady oraz ogromne pokłady cierpliwości dla różnych osobowości naszej szkoły.

Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły, który w pierwszej części przemówienia skupił się na przemijającym czasie: „Uświadomiłem sobie, że po raz pierwszy od 32 lat zarządzenie o konkursie na dyrektora szkoły nie dotyczy mnie (…) czas zawsze wpływał na moje emocje oraz relacje z innymi ludźmi(…) to co zrobię w danym momencie, ma wpływ na moją przyszłość, ale nie mogę już zmienić przeszłości, to co robię dzisiaj, wpłynie na to, jak będę żył w przyszłości, a wybory te z przeszłości kształtują moją teraźniejszość (…) warto doceniać każdą chwilę, którą mamy”.

Pan Michał Poczobutt podziękował wszystkim osobom, z którymi przez prawie 40 lat pracy miał przyjemność współpracować. Za nieocenione wsparcie, ciągłą motywację i mądrą ciszę podziękował w ciepłych słowach swojej żonie, p. Halinie Poczobutt, zaznaczając, że dom był dla niego zawsze bezpiecznym azylem.Za wspólną wieloletnią pracę podziękował p. Wicedyrektor Aleksandrze Kubiak i p. Dyrektor Elekt Aleksandrze Doiczman.W dalszej części spotkania wyrazy wdzięczności złożyły na ręce ustępujących Dyrektorów dzieci oraz przedstawiciele grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Uczniowie żegnały Dyrekcję śpiewając słowa ich ulubionych utworów, recytując wiersze i wręczając przepiękne bukiety kwiatów.

Po wzruszającym wystąpieniu uczniów Pan Dyrektor dziękował za wspólne lata pracy nauczycielom, pracownikom szkoły, księżom, dyrektorom szkół, przedstawicielom władz samorządowych, instytucji naukowych, firm … i wszystkim, którzy oddali serce Naszej Szkole.Goście uroczystości składali kwiaty na ręce Pana Dyrektora kierując do Niego podziękowania za pracę na rzecz szkoły oraz szczere życzenia zasłużonego odpoczynku.

Dziś wszyscy dziękujemy wspaniałemu Kapitanowi naszego statku, wypłyń na spokojne wody – podróżuj, śnij, odkrywaj. Do widzenia Kapitanie.

materiał. SP Kcynia

--> wstecz