Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Kcyński policjant egzaminował dzieci na kartę rowerową

Policjant z kcyńskiego komisariatu prowadził egzamin na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej w Laskownicy. Egzaminowani rozwiązywali test ze znajomości przepisów drogowych oraz prezentowali praktyczne umiejętności jazdy jednośladem.

Policjant z kcyńskiego komisariatu wspólnie z pracownikiem Szkoły Podstawowej w Laskownicy egzaminował uczniów, którzy chcieli uzyskać kartę rowerową.

Egzaminowani pod czujnym okiem mundurowego zmierzyli się z przygotowanym dla nich torem przeszkód na miasteczku ruchu drogowego w Kcyni. Uczniowi mieli za zadanie przejechać slalomem ustawiony tor, a także zaprezentować, jak uczestnik ruchu winien zachowywać się na skrzyżowaniach. Część teoretyczną, czyli test wiedzy ze znajomości przepisów drogowych, uczniowie rozwiązywali wcześniej w obecności nauczyciela.

Wszyscy uczniowie zdali część praktyczną egzaminu pozytywnie i niebawem otrzymają karty rowerowe. Spotkanie z mundurowym było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz