Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Na kcyńskim Rynku pojawiła się budka wartownicza

Nowy element architektoniczny pojawił się na kcyńskim Rynku. W związku z obchodami 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, zbliżającą się inscenizacją z udziałem grup rekonstrukcji historycznej, która już 30 grudnia, na Rynku została ustawiona budka wartownicza, która pełni rolę punktu informacyjnego. Została na niej umieszczona tablica z krótki tekstem o Powstaniu Wielkopolskim, miejscach pamięci oraz innych inicjatywach związanych z pielęgnowaniem
tradycji powstania. Budka stanowić będzie element promocyjno-informacyjny związany z obchodami 100. lecia Powstania Wielkopolskiego. W późniejszym czasie zostanie zlokalizowana przy dworcu PKP, gdzie Towarzystwo Historyczne w Kcyni zagospodarowuje pomieszczenia dworca na cele związane z historią m.in. Powstania Wielkopolskiego.
Piękną budkę, na prośbę Urzędu Miejskiego, wykonali pracownicy Zakładu Poprawczego w Kcyni: pan Waldek Mierzwiński, Maciej Książkiewicz i  Marek Kubanek oraz wychowankowie. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Dyrektora Pana Pawła Duda.
Fot. i tekst Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni 

--> wstecz