Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Kiedyś zobaczymy go na Tour de Pologne

Z pierwszymi promieniami słońca na drogach i ścieżkach pojawili się rowerzyści. Wszyscy chętnie ruszyli w teren szlifować wiosenną formę.

Jednym z młodych kolarskich talentów jest Kacper Gieryk, który od najmłodszych lat kształtuje swój sportowy charakter pod okiem swojego taty, który również osiągał wielkie kolarskie sukcesy.

Sławomir Gieryk jest licencjonowanym trenerem swojego syna. 12 letni chłopak jest zrzeszony w barwach bydgoskiego klubu MKS EMDEK Bydgoszcz, a głównym trenerem Kacpra jest pan Marian Szirocki.

O sportowych sukcesach młodego kolarza z Kcyni słyszeliśmy już wielokrotnie. Już w tym sezonie Kacper Gieryk uczestniczył w wielu wyścigach. Jednym z pierwszych wygranych był wyścig cyklem Maratonu Zimowego Meridy Mazovi Karczew rozegrany 8 marca. 14 marca kolarz uczestniczył w Mistrzostwach Województwa MTB w kolarstwie przełajowym, gdzie zdobył najwyższe miejsce na pudle. Na pierwszym miejscu zakończył także Grand Prix Grudziądza w przełajach „Rowerowa wiosna”

Po zwycięstwie w Grudziądzu kcynianin rozpoczął na poważnie sezon jadąc w największym polskim maratonie Merida Mazovia MTB w Legionowie, w którym w kategorii HM4 HOBBY zdobył pierwsze miejsce.

Sezon kolarski dla Kacpra zapowiada się pracowicie. Intensywne treningi i uczestnictwo w zawodach daje naszemu synowi możliwość osiągnięcia jeszcze lepszej formy.- informują naszą redakcję rodzice Kacpra, którzy bardzo wspierają sportową karierę syna.

W tej sportowej przygodzie musi być czas na naukę, dlatego staramy się, aby czas wolny od treningów i wyjazdów był czasem spędzonym na przygotowaniu Kacpra do zajęć szkolnych.

Pamiętam bardzo dobrze tatę młodego kolarza. Pewnie mało, kto wie, że pan Sławomir ma za sobą także wielkie sukcesy kolarskie, a w swojej kolekcji ma wiele medali i pucharów.

Tekst. Robert Koniec

Fot. prywatne arch. Doroty Gieryk

--> wstecz