Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Kierowca golfa stracił prawo jazdy

41-letni kierowca golfa w chwili zatrzymania przez kcyńskich dzielnicowych miał  w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd. Grożą mu 2 lata więzienia.

Informację o tym, że z Dobieszewa w stronę Słupowa przemieszcza się volkswagen golf, którego kierowca może być pijany, kcyńscy dzielnicowi uzyskali w poniedziałek (18.04.16) krótko przed 18. Policjanci przemieścili się w rejon wskazanych miejscowości, gdzie po krótkiej chwili zauważyli ustalone auto i zatrzymali do kontroli.

Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Potwierdzeniem, że 41-latek był pijany było przeprowadzone badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy 2,66 promila alkoholu.

Tym oto sposobem mieszkaniec gminy Kcynia pozbył się prawa jazdy. We wtorek (19.04.16) policjanci przedstawili mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 2. Sprawa niebawem zostanie przekazana do sądu.

materiał: sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz