Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Kierowcy przejeżdżający krajową „piątką” oniemieli

Nagi mężczyzna, biegający na drodze krajowej nr 5, „okładający” kijem jadące auta wprawił w osłupienie kierowców przejeżdżających przez miejscowości Szkocja w gminie Szubin. Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty.

Wczoraj (14.07) o 20.30 dyżurny szubińskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Szkocja w gminie Szubin nagi mężczyzna biega po drodze krajowej nr 5 i trzymanym w ręku kijem uszkadza przejeżdżające samochody. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który po krótkiej penetracji terenu zatrzymał mężczyznę na pobliskim przystanku autobusowym. Sprawcą okazał się  28-letni mieszkaniec gminy Nakło. Mężczyzna był trzeźwy. Przebadana zostanie także jego krew, aby sprawdzić czy nie był pod działaniem środków odurzających.  

Ze wstępnych czynności, które policjanci wykonali na miejscu wynika, że podejrzany uszkodził łącznie 6 pojazdów, w tym autobus. Jeszcze dzisiaj (15.07) mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzuty zniszczenia mienia. Ponadto 28-latek musi się liczyć także z karą za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku oraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.

Za zniszczenie mienia podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za wykroczenia, które popełnił kara aresztu, ograniczenia wolności lub też grzywny.

materiał: sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło

--> wstecz