Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

7 stycznia rusza „Ciekawość Świata”

Pierwsze spotkanie w nowym roku z cyklu „Ciekawość świata” już 7 stycznia o godz. 17:30 Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców! Gościć będziemy Polaka Marcina Zarembę i Gruzina Mamukę Danelia, którzy opowiedzą nam o Gruzji, przedstawią gruzińskie smakołyki i zapoznają zebranych z kulturą ludową tego kraju.

Program cyklu „Ciekawość świata” na 2016 rok jest bardzo bogaty – w harmonogramie mamy już zaplanowane kilka kolejnych spotkań m.in. z podróżnikami, którzy opowiedzą nam o egzotycznych krajach i tak: 18 lutego o godz. 17:00 o Bali, 17 marca o godz. 17:30 o Nepalu.

Przypomnijmy – cykl Ciekawość świata odbywa się w Urzędzie Miejskim w Kcyni od października 2013 roku. Dotychczas odbyło się 25 spotkania. Justyna Makarewicz z Urzędu Miejskiego w Kcyni, pomysłodawczyni cyklu, zaprasza gości z pasją, którzy lubią dzielić się swoimi zainteresowaniami i potrafią ciekawie o nich opowiadać.  Gościliśmy przedstawicieli różnych dziedzin życia społecznego, dziennikarzy, krytyków sztuki, historyków i znawców najnowszych trendów w sztuce. Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Odbywają się one zawsze w sali obrad Urzędu Miejskiego w Kcyni.

materiał: Justyna Makarewicz/UM w Kcyni

--> wstecz