Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

INFO na spotkaniu z nowym Komendantem Policji

Insp. Krzysztof Bodziński pełniący obowiązki komendanta nakielskiej policji zaprosił na spotkanie przedstawicieli lokalnych mediów. Celem spotkania było omówienie współpracy policji z mediami oraz sprawy bieżące.

09.08.2016r. w świetlicy nakielskiej komendy odbyło się spotkanie insp. Krzysztofa Bodzińskiego pełniącego obowiązki komendanta nakielskiej policji z przedstawicielami lokalnych mediów. Tematem, zainicjowanego przez szefa policjantów spotkania, była współpraca, jaką nakielska policja prowadzi z mediami. Komendant podkreślał, że media odgrywają bardzo dużą rolę i są sytuacje, w których pośredniczą w kontaktach między obywatelem, a policją, przekazując mundurowym informacje dotyczące problemów z jakimi zwracają się do nich mieszkańcy powiatu.

Insp. Bodziński zwrócił się do osób uczestniczących w spotkaniu o to, aby tak jak do tej pory, zgłaszali policji problemy mieszkańców, a ze swojej strony zadeklarował, że każda przekazana informacja będzie przez policjantów sprawdzona i podejmowane będą stosowne działania. Spotkanie było także okazją, aby poznać przebieg kariery zawodowej insp. Krzysztofa Bodzińskiego oraz zadać różnego rodzaju pytania, na które komendant chętnie odpowiadał.

Poruszono między innymi kwestie: uprawnień mediów na miejscach zdarzeń drogowych, priorytetów pracy nakielskich policjantów, ruchu drogowego w tym kwestie dotyczące ruchu pojazdów, jak i przemieszczania się pieszych, miejsc parkingowych na terenie miasta, tworzonych map zagrożeń.Na zakończenie spotkania insp. Bodziński podziękował za przybycie na spotkanie, zaznaczając, że pozostaje otwarty na współpracę- informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Miałem przyjemność reprezentować nasze miasto i w imieniu czytelników kcynia.info pytałem pana Komendanta o zaangażowanie policji w organizację ruchu podczas przebudowy skrzyżowania na drogach wojewódzkich w Kcyni. Insp. Krzysztof Bodziński zapewnił, że jeżeli zajdzie potrzeba interwencji patrolu policji w czasie zmiany organizacji ruchu podczas budowy ronda, to policjanci włączą się w doraźną pomoc w udrożnieniu ruchu pojazdów. Komendant Powiatowy Policji nadmienił również, że za właściwą organizację ruchu odpowiada zarządca drogi i jest ona przygotowywana na etapie projektowania. 

Drugim pytaniem kierowanym do nowego Komendanta była sprawa współpracy policji z Kcyni z policjantami z wielkopolski w czasie wykonywania czynności przy zdarzeniach drogowych, do których dochodzi na granicy województw. Jest niepisana umowa współpracy, której celem jest zapewnienie odpowiedniej procedury pomiędzy jednostkami policji. – odpowiedział nam Pan Komendant  Bodziński.

W spotkaniu uczestniczyli dziennikarze: Radio Nakło, kurier-nakielski, itvszubin, kcynia.info, GR Powiat i powiat24.pl

--> wstecz