Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Komendant Powiatowy Policji podziękował funkcjonariuszowi służby więziennej

W miniony poniedziałek (06.11.23) Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią insp. Rafał Makarewicz podziękował funkcjonariuszowi służby więziennej za postawę i profesjonalne zabezpieczenie miejsce wypadku drogowego. Mundurowy, który był świadkiem wypadku drogowego wzorowo udzielił pierwszej pomocy rannym osobom i zadbał o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia 2023r. o godzinie 11.10 w Nakle na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Mrotecką. Funkcjonariusz Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy wracając do domu był świadkiem wypadku z udziałem pojazdów ciężarowych oraz samochodu osobowego. Funkcjonariusz, widząc zdarzenie, bez wahania zjechał na pobocze. Do czasu przyjazdu policji oraz załogi karetki pogotowia ratunkowego, zabezpieczył miejsce zdarzenia i pomógł wydostać się z pojazdu poszkodowanej kobiecie oraz jej małoletniemu synowi. Ponadto, przez cały czas trwania akcji, aktywnie uczestniczył w ratowaniu życia osób biorących udział w zdarzeniu oraz usuwaniu jego skutków.

Postawa funkcjonariusza, jego zaangażowanie oraz profesjonalizm podejmowanych działań zostały docenione przez Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią insp. Rafała Makarewicza, który w miniony poniedziałek (06.11.23) wspólnie z Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Bydgoszczy płk. Andrzejem Gniot oraz Dyrektorem Aresztu Śledczego w Bydgoszczy mjr. Mariuszem Cychowskim uroczyście podziękował mundurowemu za wzorowe zachowanie.

asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz