Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Kompletnie pijany 49-latek prowadził motorower

Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie motorowerzysta, którego zatrzymali mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego. Mieszkaniec kcyńskiej gminy wpadł po zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny szubińskiego komisariatu.

Informacja, że pijany motorowerzysta przemieszcza się po terenie jednej z podkcyńskich wsi wpłynęła na stanowisko kierowania szubińskiego komisariatu. Do miejscowości zostali skierowani policjanci „drogówki”. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli pojazd opisany w zgłoszeniu i zatrzymali go do kontroli.

Jak się okazało motorower prowadził 49-letni mieszkaniec kcyńskiej gminy. Wygląd mężczyzny ewidentnie wskazywał, że jest on kompletnie pijany, czego potwierdzeniem było badania alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie motorowerzysty prawie 2 promile alkoholu.

49-latek trzeźwiał pod opieką rodziny. Niebawem zostaną mu przedstawione zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a co zgodnie z kodeksem karnym grożą 2 lata więzienia. Teraz o losach zatrzymanego zdecyduje sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

fot.ilustracyjne

--> wstecz