Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Komputer oknem na świat dla ludzi po 50-tce

Po raz kolejny w Punkcie Informacyjnym Europosła Janusza Zemke w Kcyni przeprowadzono piąty, w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego, bezpłatny kurs komputerowy. 26 marca br. kolejnych pięciu mieszkańców gminy Kcynia ukończyło zajęcia kursu z obsługi komputera pod nazwą „Komputer oknem na świat”. Od początku tej inicjatywy edukacyjnej Europosła Janusza Zemke oraz Pana Piotra Hemmerlinga, w Kcyni był to już 29 kurs, a w sumie nowe umiejętności nabyło ponad 140 osób z pokolenia 50+.
W miłej i ciepłej atmosferze podsumowania zajęć dokonał Piotr Hemmerling, wręczając absolwentom dyplomy podpisane przez Europosła Janusza Zemke.
Nie obyło się bez podziękowań dla Michała Chmury, wolontariusza ze Stowarzyszenia Razem dla Gminy Kcynia, który bezpłatnie poprowadził 16-godzinne szkolenie. Przypomnijmy, iż w kursie uczestniczyć mogą osoby z pokolenia 50+. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Już teraz organizatorzy oczekują na kolejne chętne osoby . Więcej informacji oraz zapisy – pod numerem telefonu 667300803.

materiał: Maciej Maciejewski

--> wstecz