Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Konkurs wiedzy o profilaktyce uzależnień rozstrzygnięty

Po raz kolejny policjanci z Nakła zorganizowali Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Swoją wiedzę sprawdzali uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych naszego powiatu.

W Nakielskim Ośrodku Kultury w Nakle nad Notecią został przeprowadzony XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, skierowany do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z terenu powiatu nakielskiego. Przedsięwzięcie organizowali policjanci przy współpracy z Komisjami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającymi na terenie każdej z gmin.

Celem konkursu było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. Ale również, sprawdzenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności karnej wynikającej z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, a ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań z zakresu profilaktyki uzależnień.

Ostatecznie, najwyższą liczbę punktów i pierwsze miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Rynarzewie Zofia Wojciechowska. Drugie zajęła Julia Piechowiak ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, a na trzecim uplasowała się Lena Karmowska reprezentująca Szkołę Podstawową w Dziewierzewie.

Z uwagi na niewielką różnicę punktową, o przysłowiowy włos, w tym roku przyznano dodatkowo czwarte i piąte miejsce, które zajęli odpowiednio:

  • Marcel Berka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie,
  • Julia Słupikowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku.

Zwycięzcy oraz wszyscy pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, których fundatorami były Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek. Nagrody w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią komisarza Jana Poźniaka wręczał Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią nadkomisarz Jarosław Żelechowski.

Wszystkim uczestnikom, którzy „podjęli rękawice” i zmagali się w konkursie o tak trudnej, ale społecznie ważnej tematyce, serdecznie gratulujemy!

st. post. Wiesława Ambrozik
p.o. Oficera Prasowego
KPP w Nakle nad Notecią

--> wstecz