Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Kontrola osób nadzorujących przejścia dla pieszych w rejonach szkół

Policjant nakielskiej „drogówki”, wspólnie ze strażnikiem miejskim, kontrolował osoby zajmujące się przeprowadzaniem pieszych w rejonach szkół. Mundurowi nie stwierdzili większych nieprawidłowości.

Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych, szczególnie tych znajdujących się w rejonach szkół jest bardzo ważne. W Nakle oraz na terenie nakielskiej gminy nad bezpiecznym przechodzeniem pieszych przez jezdnię czuwają osoby potocznie zwane „Stopkami” czy „Agatkami”.

W ostatnich dniach policjant z nakielskiego referatu ruchu drogowego wspólnie ze strażnikiem miejskim sprawdzali, jak osoby zatrudniane przez szkoły do przeprowadzania dzieci przez przejścia wykonują swoje obowiązki. Mundurowi sprawdzali sposób wydawania poleceń i sygnałów przez „Stopki”. Kontrolowali czy ubiór tych osób jest zgodny z przepisami. Sprawdzane były również tarcze, którymi posługują się „Stopki” i zgodność ich wymiarów z przepisami dotyczącymi specyfikacji technicznej tarczy.

Kontrole dowiodły, że osoby zajmujące się przeprowadzaniem pieszych robią to zgodnie z przepisami prawa. Jednak ich ubiór częściowo odbiega od norm zawartych w przepisach. O wynikach kontroli powiadomieni zostaną dyrektorzy szkół, którzy zatrudniają osoby do przeprowadzania pieszych przez przejścia.

mł. asp. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

 

--> wstecz