Piątek, 12 lipca 2024 r. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Kontrole autobusów w ramach akcji” Bezpieczna droga do szkoły”

Od dnia 5 września br., Inspektorzy Transportu Drogowego z Bydgoszczy, jak co roku, rozpoczęli wzmożone kontrole pojazdów wykonujących przewozy dzieci i młodzieży do placówek szkolnych i wychowawczych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Przedmiotowe kontrole w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, ukierunkowane przede wszystkim na sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, zostały zaplanowane we współpracy z Kuratorem Oświaty na terenie wszystkich powiatów.
Kujawsko-pomorscy inspektorzy do swoich działań wykorzystują Mobilną Linię Diagnostyczną oraz infrastrukturę wyznaczonych Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów.
Poza weryfikacją wymaganej dokumentacji, sprawdzana jest trzeźwość kierowców.
Podkreślić należy, iż bardzo szczegółowe kontrole stanu technicznego z wykorzystaniem aparatury diagnostycznej, prowadzone przez Inspekcje Transportu Drogowego realnie przyczyniają się do poprawy taboru wykorzystywanego do przewozu dzieci i młodzieży.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem autobusów do kontroli proszone są o kierowanie wniosków do WITD w Bydgoszczy pod numer telefonu 52 323 83 49 lub email gimbus@witd.bydgoszcz.pl
Działania prowadzone będą do końca września.

źródło: WITD w Bydgoszczy

--> wstecz