Wtorek, 05 grudnia 2023 r. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Kontrole z myślą o bezpieczeństwie dzieci rozpoczynających rok szkolny

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym policjanci powiatu nakielskiego prowadzili kontrole w rejonach placówek oświatowych. Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które dziś wyruszą do szkół sprawdzano oznakowanie przejść i infrastrukturę drogową.

Już dziś koniec wakacji i do szkolnych ławek wrócą uczniowie. Część dzieci będzie z pewnością dowożona przez rodziców, jednak duża część do szkół chodzić będzie pieszo. Właśnie z myślą o ich bezpieczeństwie, mundurowi powiatu nakielskiego, kontrolowali rejony szkół i stan przygotowania infrastruktury drogowej przy placówkach oświatowych.
Sprawdzano przejścia dla pieszych, sprawność sygnalizacji oraz oświetlenia przy tych przejściach. Uwagę zwracano również na prawidłowość oznakowania miejsc po których poruszają się piesi oraz stan urządzeń drogowych tj. barier zabezpieczających, progów zwalniających itp.
Podczas kontroli nieprawidłowości nie ujawniono, a policjanci przypominają rodzicom, by rozmawiali ze swoimi pociechami na temat tego, jak bezpiecznie korzystać z tras. Niebawem na spotkaniach z najmłodszymi w szkołach mówić o tym będą także mundurowi.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz