Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Konwencja Prawa i Sprawiedliwość w Bydgoszczy. Byliśmy tam

W dniu 11 maja około godziny 10  w sali Kinoteatru  Adria odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwość do parlamentu europejskiego. Spotkanie prowadził minister Łukasz Schreiber na samym początku powiedział  : ,, Mam nadzieję, że będziemy w stanie pokazać naszym gościom, naszemu prezesowi, nasz entuzjazm i to, że w tej sali zebrała się najwspanialsza publiczność tej kampanii” następnie  powitał przybyłych gości  w  osobach prezesa Prawa i Sprawiedliwość  Jarosława Kaczyńskiego, premiera   Mateusza Morawieckiego, wojewody  Mikołaja Bogdanowicza , ministra Krzysztofa Czabańskiego, liderów PiS z regionu oraz kandydaci do parlamentu europejskiego z Kosmą Złotowskim na czele.

Pierwszy głos zabrał prezes Jarosław Kaczyński , w pierwszych słowach podkreślił  znaczenie obrony zagrożonej złotówki, która zapewnia nam wzrost a w razie kryzysu nas chroni. Przedstawił skutki wprowadzenia euro w krajach południowej Europy gdzie przykładem jest Grecja. Następnie mówił o seksualizacji i degeneracji dzieci, obronie : 500 +, wieku emerytalnego oraz bezpłatnych leków . Powiedział również o obronie naszych wartości po czym przytoczył słowa Prymasa Tysiąclecia w których podkreślił, że kto chce zniszczyć naród zaczyna od Kościoła. Wsparł również Kosmę Złotowskiego jako najlepszego kandydata do  parlamentu europejskiego nowej kadencji.

Po nim głos na mównicy premier Morawiecki podkreślając trzy cele: nowoczesność, normalność oraz skuteczność naszych działań.  Polska daje przykład w centralnej Europie, zaczęła się rozwijać inaczej kilka lat temu, gdy postawiliśmy na bardziej solidarny system. Zmniejszanie różnic połączyliśmy z rozwojem gospodarczym. Tacy chcemy być w Europie i chcemy Europy opartej o mądrą tradycję i dążącą do nowoczesności i normalności.
Walczymy o nowoczesność w Europie – mówił premier. Czym jest nowoczesność? W zdrowy sposób przejawia się w życiu narodu wtedy, gdy dotyczy wszystkich.

Na koniec głos zabrał nasz numer I w województwie kujawsko – pomorskim, europoseł  Kosma Złotowski w swoim wystąpieniu podkreślił że, nasza wizja to Europa 28 różnych państw, bo jesteśmy różni, mamy różne języki, mamy 28 różnych opinii publicznych. My chcemy nadawać kierunek unii europejskiej i potrzebujmy w parlamencie  mocnego głosu. A mocny głos na Polskę to tylko kandydaci Prawa i Sprawiedliwości.

Wszyscy jednogłośnie nawoływali do wzięcia udziału w wyborach do parlamentu europejskiego.

Na koniec minister Łukasz Schreiber przedstawił pełną listę kandydatów  na posłów do parlamentu europejskiego z naszego województwa oraz podziękował prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu   za udział w dzisiejszej konwencji .

Zdjęcia i tekst Mariusz Skoczek

--> wstecz