Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nakielskiego w 2023 roku

W minionym roku mieszkańcy powiatu nakielskiego wprowadzili 755 zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie zostało przez mundurowych zweryfikowane. Dzięki temu narzędziu każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy, dlatego policjanci zachęcają do korzystania z niego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na czytelne zidentyfikowanie, a także przedstawienie skali i rodzaju zagrożenia występującego na danym terenie. Narzędzie służy przede wszystkim społeczności lokalnej, a za jego pośrednictwem obywatele mogą informować Policję o różnych niepokojących ich zjawiskach, tym samym mieć wpływ na bezpieczeństwo.

Mapę znaleźć można pod adresem:  https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Policjanci na bieżąco weryfikują zgłoszenia, które mieszkańcy wprowadzają na mapę i w zależności od dokonanych ustaleń, podejmują działania zmierzające do wyeliminowania wskazanego problemu.  

W minionym roku w powiecie nakielskim na mapę wprowadzono 755 zgłoszenia. Po weryfikacji potwierdzono 255 zgłoszeń. Obywatele najczęściej informowali za pośrednictwem tego narzędzia o przekraczaniu dozwolonej prędkości (315 zgłoszenia), spożywaniu alkoholu w miejscu zabronionym (89 zgłoszeń), grupowaniu się małoletnich zagrożonych demoralizacją (54 zgłoszeń) oraz nieprawidłowym parkowaniu (128 zgłoszenia).

Policjanci powiatu nakielskiego zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i przypominają, że w przypadku potrzeby podjęcia przez policjantów natychmiastowych, interwencyjnych działań, w dalszym ciągu należy korzystać                   z dostępnych numerów alarmowych. Wprowadzić zgłoszenie można w zaledwie kilka minut postępując zgodnie ze zdjęciami załączonymi do niniejszego komunikatu.


asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz