Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie nakielskim – podsumowanie kwartału

Policjanci nakielskiej komendy powiatowej zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W minionych trzech miesiącach mieszkańcy nanieśli na mapę 115 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pozwala na zidentyfikowanie i przedstawienie skali, a także rodzaju zagrożenia, jakie występuje na danym terenie.
Mapa służy przede wszystkim społeczności lokalnej. Za jej pośrednictwem obywatele mogą informować Policję o różnych niepokojących ich zjawiskach.
W pierwszym kwartale bieżącego roku, mieszkańcy powiatu nakielskiego wprowadzili na mapę 115 zgłoszeń. Za pośrednictwem mapy policjanci najczęściej byli informowani o przekraczaniu dozwolonej prędkości, spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych, grupowaniu się młodzieży, aktach wandalizmu, nieprawidłowym parkowaniu, niewłaściwej infrastrukturze drogowej i złej organizacji ruchu.  
Policjanci nakielskiej komendy powiatowej zachęcają do korzystania z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a by wprowadzić na nią zgłoszenie, wystarczy wejść na stronę https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Mundurowi przypominają też, że w przypadku potrzeby podjęcia przez nich natychmiastowych, interwencyjnych działań, w dalszym ciągu należy korzystać z numerów alarmowych.


kom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz