Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Na ulicy Wyrzyskiej kręcą

Z dużym zaskoczeniem kcyńscy kierowcy przyglądają się nowym rysom skrzyżowań ul. Wyrzyskiej. Drogowcy z dnia na dzień budują nowe odcinki drogi. W ostatnich dniach wyłonił się nowy kształt skrzyżowania ul. Wyrzyskiej z ul. Witosa oraz ul. Wyrzyskiej z ul. Polną.

Kręto ułożone krawężniki drogi jednoznacznie wytyczają nowy kształt skrzyżowań. Na skrzyżowaniu z ulicą Witosa mocno zostało zwężone „gardło” drogi. Dodatkowo podjazd do skrzyżowania z ulicy Witosa wyprofilowany jest w kształcie dwóch łuków. Za zdjęciach widać (proszę zwrócić uwagę na namalowane pasy osi jezdni) o ile zmniejszyła się szerokość jezdni tuż przed skrętem do zajezdni PSK

Już dziś kierowcy głośno komentują przebudowę skrzyżowania przy „Biedronce”. To kwestia czasu, gdy na tym skrzyżowaniu dojdzie do wypadku– komentuje zapytany o takie rozwiązanie pan Zygmunt. Przecież tu jest tak wąsko, że nie minie się TIR z innym samochodem.

Podobna sytuacja jest na skrzyżowaniu z ulicą Polną, choć wydaje się, że w tym przypadku szerokość przejazdu jest wystarczająca. Na tym skrzyżowaniu pojawiają się także łuki, do których będą musieli przyzwyczaić się kierowcy.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz