Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Krótka „kariera” plantatora

Zarzuty za uprawę konopi usłyszał 21-letni mieszkaniec Szubina po tym, jak kryminalni z tamtejszego komisariatu ustalili, że niczym zawodowy ogrodnik zasadził i pielęgnuje pole z krzakami marihuany. Policjanci zlikwidowali plantację, a podejrzanemu grożą nawet 3 lata więzienia.

Kryminalni z szubińskiego komisariatu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili, że przy trasie Kowalewo – Słupy, w gminie Szubin znajduje się plantacja marihuany.

Ustalenie do kogo należą rośliny i kto je dogląda było już tylko kwestią czas. W miniony wtorek (28.07) popołudniu kryminalni z Szubina obserwowali uprawę. Długo nie trwało, jak miejscu pojawiło się dwóch młodych mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do nakielskiej komendy.

W tym czasie na plantacji pracował policyjny technik, który zabezpieczył łącznie 21 krzaków konopi. Rośliny były w różnej fazie wzrostu i miały od 20 do 60 centymetrów.

Okazało się, że właścicielem plantacji był 21-letni mieszkaniec Szubina. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za uprawę konopi. O jego dalszych losach zdecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

    

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz