Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Kryminalni z Szubina zabezpieczyli towar bez akcyzy

Szubińscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy, który posiadał tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany okradł Skarb Państwa na ponad 20 tysięcy złotych. Już zostały przedstawione mu zarzuty.

Szubińscy kryminalni ustalili, że 44-latek w jednym ze sklepów na terenie miasta, sprzedaje papierosy i tytoń, które nie posiadają polskich znaków akcyzy.

Aby zweryfikować posiadane informacje wczoraj (21.04.16r.), rano szubińscy kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, weszli pod ustalony adres, gdzie zabezpieczyli 1600 sztuk papierosów i pół kilograma tytoniu bez akcyzy.

Następnie, w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych podejrzanego, mundurowi znaleźli jeszcze 21 kilogramów tytoniu, 260 sztuk papierosów i butelkę z alkoholem. Cały zabezpieczony towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. Tym samym, podejrzany okradł Skarb Państwa o ponad 20 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Zgromadzone w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu.

         

materiał: sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz