Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ksiądz kanonik Mikołaj Szymański obchodził Jubileusz 60 -lecia święceń kapłańskich

60 rocznica święceń kapłańskich ks. kan. Mikołaja – wieloletniego Proboszcza kcyńskiej Fary Dokładnie dziś ks. kan. Mikołaj z parafii św. Michała Archanioła obchodzi 60-tą rocznicę święceń kapłańskich. Wczoraj odbył spotkanie z Prymasem Polski abp Wojciechem Polakiem, który spotkał się z kapłanami obchodzącymi Jubileusz 50-tej i 60-tej rocznicy święceń kapłańskich. Był to z pewnością czas niezapomnianych wspomnień i wdzięczności Bogu za tak długi staż służby Jemu i ludziom. Dokładnie 60 lat temu ks. Kanonik został wyświęcony w Bazylice Prymasowskiej Sanktuarium św. Wojciecha w Gnieźnie. Już za kilkanaście dni, bo 29 czerwca minie 30 lat jak żyje w naszym mieście, a od 21 lat posługuje w naszej parafii.

Dziś w dniu wyjątkowym, bo w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa parafianie dziękowali Bogu za dar kapłaństwa Księdza Kanonika, za Jego powołanie i tak długą, wytrwałą posługę. Nie tylko w życzeniach składanych ks. Kanonikowi, ale także i Jego słowach, które skierował do wiernych niejednokrotnie wybrzmiały wyrazy ogromnej wdzięczności i życzliwości. Ks. Kanonik wyraził swoją wielką wdzięczność naszym księżom, parafianom, ale przede wszystkim Bogu, który po dziś dzień obdarza Go potrzebnymi siłami do codziennej służby.

Na koniec Jubilat zwrócił się do wszystkich z jedną, ważną prośbą, mówiąc: …i jeszcze mam tylko jedną prośbę, jedną prośbę tylko, jeśli usłyszycie, że mnie już nie ma, pamiętajcie o mnie… Pamiętajmy o Jubilacie w modlitwie, zanosząc ją do Boga za pośrednictwem Matki Bożej, która jest tak bliska sercu ks. Kanonika Mikołaja, dziękując za to, że był, że jest i prosząc o to, by został obdarzony potrzebnymi siłami do dalszej posługi kapłańskiej.

tekst.Agnieszka Ciaciuch

fot.Robert Koniec

--> wstecz