Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Ktoś prosi Cię o kod BLIK – uważaj! Prawdopodobnie to próba oszustwa

Oszuści pozyskujący gotówkę na tzw.: „BLIK-a” w dalszym ciągu są aktywni. Niestety przekonali się o tym mieszkańcy powiatu nakielskiego, którzy przesłali kody z dostępem do swoich pieniędzy osobom podającym się za znajomych. Policjanci apelują, by być ostrożnym i nie przesyłać gotówki bez potwierdzenia kto tak naprawdę o nią prosi.

Przestępcy pokonują zabezpieczania do kont na portalach społecznościowych, pozyskując jednocześnie dostęp do jednego z popularnych komunikatorów internetowych i za jego pośrednictwem proszą znajomych i rodzinę osoby, której konto przejmą o pieniądze.
Osoba, do której prośba trafia jest przekonana, że o pożyczkę zwraca się do niej znajomy, czy ktoś z rodziny, wszak z jego konta prośba jest skierowana. Niestety w taki właśnie sposób w ostatnich dniach zostało oszukanych kilku mieszkańców naszego powiatu.
Policjanci po raz kolejny ostrzegają. Prośby o wygenerowanie kodu BLIK wysyłane za pośrednictwem komunikatorów internetowych to próba oszustwa. Zanim zdecydujemy się podać kod z dostępem do naszej gotówki warto skontaktować się osobiście bądź telefonicznie z osobą, która o nią prosi i zweryfikować tę prośbę. Z pewności uchroni nas to przed działaniem oszustów.
Dla własnego bezpieczeństwa warto też co jakiś czas zmieniać hasła do kont na różnego rodzaju portalach i chronić do nich dostępu.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne

--> wstecz