Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Jutro przyjdź na kcyńską premierę filmu „Bracia wojny”

Z wielką radością zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu pt. „Bracia Wojny”, w którym jedną z ról niemieckiego żołnierza odgrywa młody, zdolny mężczyzna Kuba Modliński.

Film opowiada o trzech przyjaciołach, którzy mają 13-14 lat.  Muszą oni stawić czoła nowej i niełatwej rzeczywistości września 1939 roku. Z początku główni bohaterowie nie przejmują się wojną, ale z biegiem dni muszą się zmierzyć z tą dramatyczną sytuacją. – wspomina kcyński aktor.

Reżyserem filmu jest 16 letni pasjonat filmu Mateusz Ciemniecki. Zdjęcia nagrywane były w Rynarzewie. Film jest oczywiście amatorski, krótkometrażowy, oraz niskobudżetowy. Co za tym idzie, film całkowicie non-profit. Premiera filmu odbyła się już w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Wyświetlono go również w Rynarzewie i Szubinie. Zaplanowano projekcje w Bydgoszczy i Zamościu.

Nagrywanie scen zaczęło się we wrześniu. O naborze aktorskiej grupy dowiedziałem się dzięki znajomemu. Przydzielona została mi rola niemieckiego żołnierza. Atmosfera pracy była bardzo fajna i pomimo amatorskiego filmu było profesjonalnie.- wspomina nasz aktor.

Grałem trzecioplanową rolę niemieckiego żołnierza, ale wcale mi to nie przeszkadzało. Malutka rola przemieniła się w wielką przygodę i było to już kolejne spotkanie filmem w moim życiu. 

W imieniu bardzo skromnego pana Kuby Modlińskiego i Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni serdecznie zapraszamy na filmowe wydarzenia jakim będzie kcyńska projekcja „Braci wojny” w dniu 20 marca (piątek) o godzinie 18.30 w Centrum Kultury w Kcyni. Wstęp wolny.

Tekst. Robert Koniec

Fot.DM films

--> wstecz