Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ładowarka bezprzewodowa dla iPhone’a. Jaką wybrać?

Ładowarka bezprzewodowa dla iPhone’a to urządzenie, które w ekspresowym tempie zyskało wielu zwolenników. To świetna opcja dla osób, które uwielbiają technologiczne gadżety i innowacyjne rozwiązania. Jaką wybrać? Dziś podpowiadamy.

Czym jest ładowanie bezprzewodowe?

Wybór ładowarki do iPhone’a zależy przede wszystkim od wersji smartfona. Starsze modele nie posiadają funkcji Apple fast Charge, dlatego wystarczy im ładowarka o mocy 10 W. Z kolei iPhone 8 oraz nowsze modele obsługują już szybkie ładowanie, które gwarantuje naładowanie do 50% baterii w zaledwie 30 minut, i potrzebuje zasilacza o większej mocy. Co więcej, nowsze modele, a dokładnie te, które wypuszczono od 2017 roku (czyli iPhone 8, iPhone X, iPhone XS, XS Max i nowsze), można ładować bezprzewodowo za pomocą specjalnych akcesoriów do ładowania z certyfikatem Qi. Na czym polega ładowanie bezprzewodowe? Korzysta ono z indukcji magnetycznej do ładowania smartfona. Aby ładowanie odbyło się prawidłowo, nie wolno umieszczać niczego pomiędzy iPhone’m a ładowarką. O czym jeszcze pamiętać? Większość pokrowców do iPhone’ów jest skonstruowana tak, że umożliwia ładowanie bezprzewodowe. Jeśli jednak zauważysz, że telefon się nie ładuje albo zbyt wolno uzupełnia energię, to warto zdjąć etui i spróbować ładować urządzenie bez case’a.

Jaką ładowarkę wybrać?

Na rynku znajdziesz mnóstwo ładowarek bezprzewodowych do iPhone’ów. Te najtańsze modele to koszt zaledwie około 20 złotych. jednak my polecamy kupić urządzenie od sprawdzonego producenta, aby mieć pewność, że wszystko będzie działać bez zarzutów. W takiej sytuacji ładowarka bezprzewodowa do iPhone to wydatek rzędu 150-200 złotych. Zawsze upewnij się, że dany model jest kompatybilny z Twoją wersją telefonu.

Dla osób, które mają co najmniej dwa urządzenia z logo nadgryzionego jabłuszka, świetnym rozwiązaniem będzie podwójna ładowarka MagSafe Duo, która pozwala na szybkie i bezpieczne ładowanie iPhone’a z serii 12 lub 13 oraz Apple Watch jednocześnie. System jest tak skonstruowany, że inteligentnie dostosowuje się do warunków, dzięki czemu jest w stanie zoptymalizować ładowanie telefonu z mocą szczytową do 14 W. Ładowanie jest tutaj proste. Należy tylko pamiętać o tym, aby ładowarkę MagSafe Duo podłączyć do źródła zasilania, a dopiero potem umieścić na niej telefon. To pozwoli ładowarce na zweryfikowanie, czy może bezpiecznie dostarczyć moc szczytową

Jak naładować iPhone’a za pomocą ładowarki bezprzewodowej?

Aby naładować telefon bezprzewodowo, musisz wykonać następujące kroki: 

  1. W pierwszej kolejności podłącz ładowarkę do zasilania. Użyj zasilacza, który jest zalecany przez producenta. 
  2. Następnie połóż ładowarkę na płaskiej powierzchni czy też w innym miejscu, które również zaleca producent. 
  3. Połóż swojego iPhone’a na ładowarce. Oczywiście wyświetlacz ma być skierowany do góry. Jeżeli chcesz uzyskać najlepszą wydajność, postaraj się go umieścić na środku ładowarki albo w miejscu zalecanym przez producenta. 
  4. W ciągu kilku sekund po umieszczeniu telefonu na ładowarce bezprzewodowej rozpocznie się ładowanie iPhone’a.

– Artykuł sponsorowany

--> wstecz