Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

LASKOWNICA, KCYNIA I MYCIELEWO wezmą udział w projekcie „EKO-SKRZAT z przyrodą za pan brat”

Miło nam poinformować Państwa o zakwalifikowaniu trzech szkół z powiatu nakielskiego, które zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie „Eko-Skrzat z przyrodą za pan brat”. Radością jest fakt, że są to trzy szkoły z Gminy Kcynia. Wśród nich są: „Miłośnicy Przyrody” z Laskownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Kcyni i Mycielewie. Nasi uczniowie będą tymi, którzy wśród czterech tysięcy uczniów z regionu wezmą udział w bezpłatnych wyjazdowych zajęciach w parkach krajobrazowych województwa.

– Ofertę atrakcyjnych, pobudzających wyobraźnię zajęć kierujemy do uczniów szkół podstawowych. Plenerowe warsztaty poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy posiadający bogate doświadczenie w dziedzinie edukacji przyrodniczej i ekologicznej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekt polega na organizacji 16 bezpłatnych jednodniowych wyjazdów na teren 8 parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Zapewniamy transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć, ciepły poczęstunek „kuchni polowej” dla dzieci i opiekunów oraz wiele konkursów z ciekawymi nagrodami. Zajęcia poświęcone będą tematyce proekologicznej oraz przybliżą uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa.

Każda szkoła podstawowa uczestnicząca w projekcie zorganizuje 50-osobową grupę uczniów (w wieku od 6 do 13 lat) z opiekunami. Każda grupa weźmie udział w jednym spotkaniu we wskazanym przez organizatora parku krajobrazowym. Zajęcia ruszą w kwietniu i potrwają do połowy czerwca.

O uczestnictwie w projekcie decydowało pierwszeństwo zgłoszeń według klucza powiatów województwa, z których napływały zgłoszenia szkół; tzn. po wyczerpaniu zgłoszeń, po jednej placówce z wszystkich powiatów województwa, nastąpiła kwalifikacja szkoły, która jako kolejna nadesłała swoje zgłoszenie z danego powiatu.- czytamy na stronie internetowej www.parki.kujawsko-pomorskie.pl

Kampania edukacyjno-przyrodnicza realizowana będzie w ramach projektu wdrażanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jak również Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Red. Robert Koniec
Źródło: www.parki.kujawsko-pomorskie.pl

--> wstecz