Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Laskownica. Wioletta Czaja nową panią sołtys

W czwartek, kilka minut po godzinie 13 odbyło się głosowanie w czasie, którego mieszkańcy sołectwa Laskownica dokonali wyboru nowego sołtysa i nowej rady sołeckiej. Dotychczasowy sołtys Edmund Kroll nie kandydował do kolejnej kadencji. Po 16 latach bycia sołtysem Laskownicy postanowił zakończyć pełnienia tej funkcji.

Nową Panią sołtys została pani Wioletta Czaja, która będzie współpracowała z nową radą sołecką w składzie: Edyta Dziejak, Mariola Bączkowska, Zygmunt Siwiak i Maria Czaja.

Zebraniu przewodniczył sekretarz gminy Rafał Heftowicz, który w imieniu burmistrza Kcyni Marka Szarugi zapoznał mieszkańców z sytuacją finansową gminy i odpowiadał na pytania. Uczestnicy zebrania pytali o remonty dróg gminnych i miejsca zamontowania nowych lamp ulicznych.

Dotychczasowy sołtys po przedstawieniu sprawozdania ze swojej działalności, podziękował wszystkim za współpracę i nowej pani sołtys przekazał czerwoną tablicę sołtysa. Pani sołtys Wioletta Czaja podziękowała za 30 otrzymanych głosów i życzyła wszystkim miłej i dobrej współpracy. W zebraniu uczestniczyła radna Rady Miejskiej w Kcyni Pani Danuta Rudzka.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz