Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

LIBELCIAK MISTRZEM POLSKI! Ogromny sukces redaktorów szkolnej gazetki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni

Ogromny sukces redaktorów szkolnej gazetki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni
LIBELCIAK MISTRZEM POLSKI!
03 czerwca redakcja szkolnej gazetki Libelciak redagowanej przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni otrzymała zawiadomienie, że została laureatem XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM Forum Pismaków, to jednak był zaledwie przedsmak emocji…

11 czerwca na zaproszenie organizatorów konkursu: Fundacji Nowe Media oraz Polskiego Towarzystwa Kulturalnego opiekunowie redakcji Monika Kantorska – Suty oraz Tomasz Suty wraz z wytypowanymi reprezentantami redakcji w składzie: Magdalena Grześkowiak, Klaudia Kowalska i Filip Grzechnik udali się do ośrodka wypoczynkowego „Leśna Polana” w Szymocicach niedaleko Gliwic, gdzie zaplanowano spotkanie najlepszych redakcji gazet szkolnych z całej Polski!
W sumie spotkało się tutaj 11 redakcji ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Młodzi dziennikarze bardzo szybko znaleźli wspólny język, toteż atmosfera spotkania była wyjątkowa. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół. Komfortowo wyposażone domki, przepyszne posiłki i profesjonalne zajęcia warsztatowe z zakresu dziennikarstwa radiowego i prasowego oraz spotkania z ciekawymi postaciami ze świata mediów, m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika FORBS – Michałem Broniatowskim i redaktorem naczelnym redakcji ekonomicznej Polskiej Agencji Prasowej Maciejem Danielewiczem – z tego wszystkiego korzystali laureaci konkursu od 11 do 13 czerwca.
Ostatni dzień spotkania przewidziano na Forum Gazet Szkolnych, gdzie wszystkie redakcje prezentowały swój dorobek i dzieliły się doświadczeniami oraz galę finałową 20. MAM FORUM PISMAKÓW. Oba te wydarzenia miały miejsce w siedzibie ING BANK ŚLĄSKI w Katowicach i na długo pozostaną w pamięci reprezentantów kcyńskiej redakcji.
O godzinie 13.00 rozpoczął się najważniejszy moment Forum Pismaków czyli ogłoszenie wyników w poszczególnych kategoriach. Poszczególne miejsca na poziomie gimnazjum ogłosił Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego prezes Polskiego Towarzystwa Kulturalnego dr Sławomir Owczarczuk. W tym momencie emocje przedstawicieli LIBELCIAKA sięgały zenitu!
– Z bijącym sercem wysłuchaliśmy, kto zajął 3. miejsce – to nie byliśmy my! Wyczytując 2. miejsce prezes PTK także pominął naszą redakcję… Sprawa stała się jasna! Ekipa LIBELCIAKA okazała się najlepszą gazetą szkolną w Polsce! Zajęliśmy 1. miejsce! Zdobyliśmy tytuł Mistrza Pismaków 2015!
Autor: Monika Kantorska-Suty

Opiekunom redakcji oraz wszystkim, którzy tworzą szkolna gazetkę gratulujemy wspaniałego sukcesu.

--> wstecz