Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Libelciak obchodził swoje 70 urodziny- film

W sobotnie przedpołudnie w Kcyni odbywały się uroczystości 70 lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego. Do naszego miasta przyjechała bardzo duża ilość absolwentów, którzy swoje świętowanie rozpoczęli od wspólnej modlitwy podczas mszy świętej w kcyńskim klasztorze.
Oficjalne uroczystości odbyły się w budynku liceum przy ul. 22 Stycznia. Po przemarszu z kościoła przed szkołą została zakopana „Kapsuła czasu”, posadzony został dąb i odsłonięta została pamiątkowa tablica. Główne uroczystości odbyły się w sali gimnastycznej. Sala pękała w szwach. Do „Libelciaka” przyjechali absolwenci chyba ze wszystkich roczników. Były uściski radości, łzy wzruszenia i chwile wspomnień przeplatane wspaniałym programem artystycznym uczniów i absolwentów kcyńskiego liceum.
Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni wielokrotnie odbierała na swoje ręce gratulacje od zaproszonych gości. Obchody 70 lecia szkoły były przede wszystkim okazją do spotkania kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy i wspólnych wspomnień.
tekst i fot. Robert Koniec

 

 

 

--> wstecz