Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Linia nr 281 znajdzie się w Planie Spójności Komunikacyjnej

Na posiedzeniu Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa w dniu 3 grudnia marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że odcinek Nakło – Kcynia linia kolejowej nr 281 znajdzie się wśród wojewódzkich priorytetów.

Cały czas Zarząd Województwa nie przedstawił ostatecznego kształtu Planu Spójności Komunikacyjnej Drogowego i Kolejowego, ważnego dokumentu przy kwalifikacji projektów do ewentualnej dotacji unijnej. Pytany o linie kolejowe w zachodniej części województwa przez radnego Romana Jasiakiewicza Całbecki zapewnił, że fragment linii kolejowej nr 281 znajdzie się wśród priorytetów.

Jasiakiewicz pytał również o linie nr 356 Bydgoszcz – Szubin – Kcynia. Z ust marszałka padła opinia, że nas na tę linię chwilo nie stać, na dodatek jedną z przyczyn jej małej atrakcyjności w oczach Zarządu Województwa jest pruskie planowanie – Podstawowym problemem naszych linii kolejowych jest to, że wiele linii kolejowych jest oddalonych od osadnictwa. Linie te były budowane przez Prusaków ze względów strategicznych – czytamy w protokole z posiedzenia.

materiał: Portal Kujawski.pl

--> wstecz