Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Ludwikowo. 100% na TAK dla „starej” Pani sołtys i rady sołeckiej

Tak zgodnego sołectwa można tylko pozazdrościć. W Ludwikowie wszyscy uczestnicy zebrania podejmowali identyczne decyzje podczas wyborów na sołtysa i radę sołecką. Pani Dorota Tecław objęła funkcję sołtysa otrzymując 43 głosy na TAK i tym samym obdarzona została 100% zaufaniem swoich wyborców. W wyborach do rady sołeckiej scenariusz się powtórzył, bo czwórka kandydatów, która pracowała w radzie w minionej kadencji otrzymała po 43 głosy, co świadczy o bardzo zgranej „Rodzinie sołeckiej”.

Sekretarz Rafał Heftowicz, który przewodniczył zebraniu w Ludwikowie pogratulował Pani sołtys Dorocie Tecław ponownego objęcia funkcji sołtysa i życzył jej dalszej owocnej współpracy nie tylko z powodu wygranych wyborów, ale także z okazji przypadającego w dniu zebrania „Dnia Sołtysa”.

W czasie zebrania sekretarz gminy poinformował zabranych o sytuacji finansowej gminy, wspomniał o przeprowadzonym na terenie naszej gminy projekcie doświetlania ulicznego, nawiązał do tematu budowy biogazowi, remontu dróg na terenie sołectwa. Mieszkańcy pytali budowę biogazowi, remont drogi we wsi i wiatraki. Pani sołtys w sprawozdaniu omówiła działalność rady w minionej kadencji i podziękowała członkom dotychczasowej rady sołeckiej za współpracę.

Zebranie przebiegało w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Do tej pory sołectwo Ludwikowo jest jedynym sołectwem, gdzie do pracy w nowej radzie ze 100% poparciem powołano wszystkich członków „starej” rady z Panią sołtys na czele. W skład radu sołeckiej weszli: Antczak Agnieszka, Augustyn Mariusz, Pawłowicz Mariusz i Tyda Anna.

 Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz