Środa, 24 lipca 2024 r. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

LZS Grochowiska – ORZEŁ Kcynia 3:3 (1-1)

Seniorzy kcyńskiego Orła w niedziele rozegrali kolejny sparing w ramach przygotowań do rozgrywek ligowych. Mecz rozegrano w Grochowiskach i tak jak w poprzednich sparingach Orzeł zanotował remis.Od początku spotkania obie ekipy stwarzały sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki,lecz w decydujących momentach brakowało skuteczności. W 10′ po podaniu Macieja Jurka strzałem tuż nad poprzeczką popisał się Paweł Łukomski. Minutę później Łukomski asystuje a strzał Patryka Pokrzywińskiego mija światło bramki drużyny gospodarzy. Natomiast strzał Rafała Stachowiaka z około dwudziestu metrów w 21′ trafia w poprzeczkę bramki gospodarzy.

W 24′ meczu Orzeł wychodzi na prowadzenie po bramce Bartosza Zimnego – asysta Łukomski. Gospodarze z animuszem ruszyli do odrabiania i coraz częściej sprawdzali umiejętności kcyńskiego golkipera. Gospodarze w 36′ za sprawa Jakuba Płoszyńskiego doprowadzają do wyrównania. Po zmianie stron w 51′ wrzutkę z prawej strony Łukomskiego na bramkę zamienia Mateusz Fordon. Przyjezdni poszli za ciosem i minute później po podaniu Stachowiaka, Łukomski strzałem z około szesnastu metrów zdobywa trzecia bramkę dla gości. Wydawać by się mogło iż Orzeł ma mecz pod kontrolą i kwestią czasu są kolejne bramki. Jak się później okazało,bramki padły, lecz dla gospodarzy. Ambitnie grający gospodarze kontaktową bramkę zdobywają w 62′ po strzale Wawrzyniaka. Dziesięć minut później był już remis a autorem wyrównującej bramki był Dariusz Gawron. Jednak ostatnie słowo mogło należeć dla przyjezdnych, ponieważ zawodnik Orła w 90′ w dogodnej sytuacji trafił w słupek bramki gospodarzy.
– Kolejny sparing i kolejny remis, lecz nie wynik jest tu najważniejszy. Bardzo martwi podejście kilku zawodników do gry w klubie,którzy wolą grę na hali,zamiast pomagać kolegom w meczu sparingowym. Następny i zarazem ostatni sparing przed rozgrywkami zagramy w sobotę z Czarnymi w Nakle. Początek meczu – 15:00.
0-1 Bartosz Zimny – 24′
1-1 Jakub Płoszyński – 36′
1-2 Mateusz Fordon – 51′
1-3 Paweł Łukomski – 52′
2-3 Henryk Wawrzyniak – 62′
3-3 Dariusz Gawron – 72′
Skład Orła – Ł. Michalski, D.Sobota,S.Górecki,.P. Łukomski,P. Pokrzywiński,B.Zimny,M.Fordon,R.Stachowiak,R. Heftowicz,D. Hallas,M.Jurek

materiał: Andrzej Stachowiak

--> wstecz