Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Malice. Wszystkie głosy dla Stachowiaka

W Malicach odbyło się zebranie sołeckie. Mieszkańcy bardzo szybko podjęli decyzję o wyborze sołtysa. W drodze tajnego głosowania „komplet” głosów dostał Mateusz Stachowiak– dotychczasowy sołtys Malic, Rzemieniewic i Krzepiszyna.

Młody sołtys, który jest także radnym Rady Miejskiej w Kcyni w nowej kadencji będzie pracował w radą sołecką w składzie: Ewelina Chodoła, Agata Stachowiak, Dariusz Gołdyn, Krzysztof Zawadzki, Tadeusz Pawlak i Adam Chodoła. 

Zebranie przebiegło w gorącym temacie „Malickiej drogi”. Chyba każdy kto nią jechał rozumie mieszkańców sołectwa Malice i wie, że droga do Kcyni, to „odcinek specjalny”. Radny Ryszard Bagnerowski zapowiedział remont drogi, który ma polegać na położeniu 5 centymetrowego dywanika asfaltu. To ma być rozwiązanie doraźne, na 4-5 lat- informował radny powiatowy.

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga zapoznał mieszkańców sołectwa z obecną sytuacją finansową gminy Kcynia, która w najbliższym czasie może ulec pogorszeniu ze względu na zwrot dotacji za budową części sieci kanalizacyjnej. Wywiązała się dyskusja o zadłużeniu naszej gminy, w której uczestniczyli mieszkańcy sołectwa. Padały różne oskarżenia pod adresem byłych włodarzy Gminy Kcynia, które na prośbę Marka Szarugi nie były kontynuowane. Jestem daleki od oskarżeń, liczy się tu i teraz.- ucinał dyskusje burmistrz Kcyni.  Włodarz wspomniał o prawdopodobnym „Programie naprawczym”, który Gmina Kcynia w przypadku przekroczenia dopuszczalnego zadłużenia będzie musiała wdrożyć. Sołectwo Malice na nowo rozplanowało fundusz sołecki.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz