Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. Imieniny Adolfiny, Odetty, Wacława

Mamy ogólnopolskiego Olimpijczyka Teologii Katolickiej z naszego miasta!!!

5 marca w Bydgoszczy odbył się finał etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej, której temat dotyczył Sakramentów  uzdrowienia i ich roli w życiu Kościoła. Na tym szczeblu nasze szkoły ponadgimnazjalne reprezentowali finaliści z etapu szkolnego, wspierani duchowo przez charyzmatycznego katechetę ks. Marka Januchowskiego:  Agnieszka Ciaciuch, Marta Szweda, Norbert Michalski, a także Dawid Kaźmierczak i Szymon Nowakowski. Każdy z uczestników finału diecezjalnego za sam udział otrzymał wartościowe nagrody przygotowane przez Wydział Katechetyczny naszej Diecezji Bydgoskiej.

Miło nam poinformować, że Agnieszka CIACIUCH,  lektorka parafii p.w. św. Michała Archanioła w Kcyni, a także uczennica III klasy liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących osiągnęła ogromny sukces i awansowała do etapu ogólnopolskiego Olimpiady Teologii Katolickiej w Łomży.

W zmaganiach na szczeblu diecezji brało udział niemalże 50 uczestników. Sukces i znalezienie się w gronie laureatów etapu diecezjalnego Agnieszki Ciaciuch spowodował  awans do wielkiego finału ogólnopolskiego,  który odbędzie się w dniach 16 – 18 kwietnia w Łomży.

To pierwszy tak ogromy sukces w naszym mieście z dziedziny Teologii Katolickiej. Agnieszkę czeka teraz intensywny czas przygotowań do ścisłego finału. Pomocą z zakresu wiedzy teologicznej służyć będzie zawsze dyspozycyjny katecheta naszych szkół ks. Marek Januchowski.

Wszystkim uczniom biorącym udział w zmaganiu z trudną wiedzą teologiczną bardzo dziękujemy. Agnieszce życzymy dobrego czasu przygotowań do etapu ogólnopolskiego.

 

--> wstecz