Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Miał w organizmie prawie 2 promile, a wpadł podczas porannych kontroli trzeźwości w Kcyni

Podczas porannych kontroli trzeźwości prowadzonych w Kcyni przez policjantów z miejscowego komisariatu zatrzymano kierowcę volkswagena, który miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. 42-latek stracił prawo jazdy i już usłyszał zarzuty. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

W ostatnich dniach mundurowi z kcyńskiego komisariatu kontrolowali trzeźwość kierowców przemieszczających się po drogach wyjazdowych z miasta. Do jednej z takich kontroli zatrzymany został volkswagen, za którego kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Szubina. Wstępne kontrola trzeźwości przeprowadzona przez policjantów wykazała, że mężczyzna ma w organizmie alkohol. Aby sprawdzić jak dużo, mundurowi dowieźli kierowcę do komisariatu, a auto, którym się przemieszczał przekazali trzeźwemu pasażerowi.

Badanie alkomatem przeprowadzone w jednostce dowiodło, że 42-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, dlatego mundurowi zatrzymali mu blankiet prawa jazdy i wręczyli wezwanie na przesłuchanie. To odbyło się w miniony poniedziałek (17.02.20). Śledczy przedstawili kierowcy zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ocena zachowania kierowcy należy do sądu, który niebawem zapozna się z dokumentacją zgromadzoną przez policjantów.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz