Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Międzynarodowe działania „Prędkość” w powiecie nakielskim

W ubiegłym tygodniu policja w całej Europie prowadziła wzmożone działania kontrolne wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, koordynowane przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego Roadpol. W piątek (19.04.24), w akcji mającej na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, związanych z nadmierną prędkością, wzięli udział funkcjonariusze nakielskiej „drogówki”.

W piątek (19.04.24) funkcjonariusze nakielskiego referatu ruchu drogowego, w ramach międzynarodowej akcji Roadpol, prowadzili na drogach naszego powiatu zaostrzone pomiary prędkości i kontrole drogowe w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych.

Nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w szczególności wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Aby do nich nie dochodziło, mundurowi cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu. Podczas ostatniej akcji policjanci dyscyplinowali kierowców i sprawdzali, jak stosują się oni do ustanowionych na drogach ograniczeń prędkości.

Bezpieczna prędkość to taka, która wynika ze wskazanego limitu prędkości, ale także dostosowana do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, umiejętności i stanu percepcji samego kierującego.

W trakcie akcji „Prędkość” funkcjonariusze ujawnili 35 wykroczeń, z czego 20 związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego mundurowi zastosowali 17 mandatów, wobec jednego kierującego skierowali wniosek o ukaranie do sądu, a 7 pouczyli.

st. post. Wiesława Ambrozik
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz