Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Mieszkańcy Chwaliszewa sprzeciwiają się budowie chlewni. Inwestor nie przyjechał

W poniedziałek o godzinie 18:00 w sali gimnastycznej w Chwaliszewie odbyło się zebranie mieszkańców w sprawie planowanej budowy chlewni. Na spotkanie zapraszała pani sołtys Ewa Tomaszek, która powitała mieszkańców oraz Przewodniczacego Rady Miejskiej w Kcyni pana Jana Kuranta, burmistrza Kcyni Marka Szarugę, który dojechał kilkanascie minut po rozpoczeciu zebrania oraz pana Adama Kaczmarka- pracownika Urzędu Miejskiego w Kcyni.

Niestety nie ma z nami inwestora, który otrzymał pisemne zaproszenie za potwierdzeniem odbioru– powiedziała do zebranych pani sołtys. Pan Adam Kaczmarek przedstawił mieszkańcom Chwaliszewo i ościennych miejscowości wszystkie sprawy formalne związane z planowaną inwestycją, po czym nastąpiła dyskusja, w której wypowiadali się uczestnicy spotkania, burmistrz Kcyni, pani sołtys, radni i pan Przewodniczacy Rady Miejskiej.

Radny Mirosław Pezacki nawiązał do poruszonego podczas sesji Rady Miejskiej problemu, który przedstawił. Nakreślił mieszkańcom skalę planowanej inwestycji oraz przybliżył problemy mieszkańców miejscowości, którzy już mają problemy związane z funkcjonowaniem podobnych chlewni w swoich środowiskach.

Mieszkańcy sprzeciwiaja się budowie chlewni, otrzymali zapewnienie burmistrza i przewodniczacego, że zrobią wszystko aby wszystkie podobne inwestycje na terenie Gminy Kcynia powstrzymać.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz