Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Mieszkańcy Mieczkowa znaleźli sprawcę wysypiska śmieci

O śmieciach pisaliśmy już wiele razy. Często pozostawione w terenach leśnych nie dają szans na odszukanie winnych. Tym razem mamy nadzieję, że szybko policjanci znajda osobę, która wyrzuciła te śmieci w Mieczkowie. Oczywiście, że to skandal, ale na takich, którzy wyrzucają podobne śmieci do rowów, lasów i na pola nie działają nasze artykuły. Czuja się ponad prawem i maja wszystko gdzieś.

Jesteśmy w posiadaniu zdjęć, które przekazaliśmy także policji. Na jednym z nich jest coś, co w bardzo łatwy sposób doprowadzi mundurowych do sprawcy wysypiska. Mamy nadzieję, że osoba, która wyrzuciła te śmieci zostanie dotkliwie ukarana.- pisaliśmy 29 marca.

Dziś mamy dla Państwa radosną wiadomość, gdyż śmieci zostały uprzątnięte. Przez kogo? Przez osobę, która je tam wyrzuciła!

Po naszej publikacji i nagłośnieniu tematu, że mamy zdjęcia, które bardzo szybko pomogą dotrzeć do winowajcy, tak się stało. Ale nic się samo nie zrobi. Okoliczni mieszkąńcy wzięli sprawę w swoje ręce i obywatelskim dochodzeniem ustalili sprawcę wysypiska. Przeszukali śmieci, w których znaleziono takie odpady, które zaprowadziły mieszkańców Mieczkowa pod drzwi osoby, która wyrzuciła śmieci. Piłka była szybka i konkretna. Albo to sprzątasz albo…

Mieczkowo to piękna wieś bogata w tereny zielone, lasy i piękne krajobrazy … dlatego wkurza mnie fakt, że mieszkańcy innej gminy wywożą śmieci „ZA RZEKĘ”. Macie swoje tereny zielone i róbcie tam co chcecie ,zaśmiecajcie swoje środowisko a nie NASZE- napisała na swoim koncie portalu społecznościowego Pani Elwira Florek- sołtys wsi i gminna radna.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to działanie. To dowód na to, że poprzez społeczne działanie można zdziałać wiele i żaden mandat nie zaboli tak bardzo jak publikacja imienia i nazwiska mieszkańca Osieka- ale oczywiście tego zrobić nie mogę.

Brawo Mieczkowo!

tekst.Robert Koniec

--> wstecz