Niedziela, 19 maja 2024 r. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Mieszkaniec Kcyni stracił prawo jazdy bo przekroczył dozwoloną prędkość

Mieszkaniec Kcyni ma trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Wszystko przez to, że w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51km/h. Za popełnione wykroczenie 52-latek został też ukarany wysokim mandatem.

W miniony wtorek (31.12.19) policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego pełnili służbę na terenie gminy Szubin. Będąc w Zamościu zauważyli nadjeżdżające z dużą prędkością subaru. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że kierowca jechał przez obszar zabudowany z prędkością 101 km/h, gdzie zgodnie z obowiązującymi przepisami winien mieć na liczniku nie więcej niż 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali subaru do kontroli. Za kierownicą siedział 52-letni mieszkaniec Kcyni. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 51km/h policjanci na okres 3 miesięcy zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali 400 złotowym mandatem. Do konta kierowcy dodanych zostanie też aż 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość może być tragiczna w skutkach, dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, szczególnie tych dotyczących ograniczeń prędkości.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz