Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Mieszkaniec naszej gminy po raz kolejny pijany wsiadł za kierownicę

Zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i fakt, że utracił prawo jazdy, nic nie nauczyło 36-latka z kcyńskiej gminy, gdyż minęło zaledwie kilka dni i ponownie kompletnie pijany ruszył w trasę bmw. Tym razem podejrzany poniesie konsekwencje nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie”.

Bmw, za którego kierownicą siedział 36-latek, patrolowcy z kcyńskiego komisariatu skontrolowali na jednej z ulic wyjazdowych z miasta. Mundurowi doskonale znali kierującego, bo zaledwie kilka dni wcześniej został zatrzymany, kiedy pijany prowadził auto. Wtedy też zostało mu zatrzymane prawo jazdy i usłyszał zarzuty.
Jak widać, nic to jednak nie nauczyło mieszkańca kcyńskiej gminy, gdyż tym razem również czuć było od niego alkohol. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
Tym razem 36-latek poniesie więcej konsekwencji za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Pierwsze, to zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, które już usłyszał. Kolejne, to zarzuty za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień, które usłyszy niebawem.
Zachowanie kierującego oceni sąd, a grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

kom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz