Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Mikołajkowe paczki od wolontariuszy Zespołu Szkół Technicznych

Jak co roku, po wielu tygodniach starannych  przygotowań  (między innymi zbiórek pieniędzy, zakupów produktów spożywczych oraz kompletowania prezentów) wolontariusze wraz z opiekunem – panią Wioletą Zymni przygotowali w dniu 06.12.2018 r.  świąteczne paczki. Ich adresatem były oczywiście osoby starsze, samotne i chore z gminy Kcynia.

Uczniowie wspólnie z pracownikami socjalnymi M-GOPS w Kcyni  – panią Katarzyną Kasperską, Mariolą Komendą, Krystyną Kudła, Angeliką Brykczyńską, Agnieszką Przybylską i Anną Mizera  oraz nauczycielami ZST – panią Joanną Krzoska, Agnieszką Kobierowską i ks. Marcinem Wierzchosławskim  rozdali 44 paczki osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Podczas odwiedzin młodzi wolontariusze przeżyli  niezapomniane chwile. Zwykła wizyta, krótka rozmowa i podarowanie komuś prezentu wywołały na wielu twarzach wzruszenie, łzy szczęścia i mnóstwo podziękowań.

Kolejny raz okazało się, że młodzież potrafi dostrzec potrzeby drugiego człowieka i podjąć bezinteresowne  działania po to, aby uszczęśliwić osoby samotne i chore. Zorganizowanie tej akcji  nie byłoby możliwe bez wsparcia i bezinteresownej pomocy  ludzi o wielkim sercu, którzy nie zawiedli.

Dlatego wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych składają szczere i serdeczne podziękowania:

ks. kanonikowi Michałowi Kosteckiemu proboszczowi parafii pw. WNMP w Kcyni, ks. Tomaszowi Kasprzak proboszczowi parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kcyni, ks. M. Wierzchosławskiemu, parafianom z Kcyni i okolic, Pani kierownik Marii Michalskiej oraz pracownikom M-GOPS w Kcyni, właścicielce sklepu spożywczego w Kcyni – pani Owidii Kurz oraz sklepu spożywczo – przemysłowego w Dziewierzewie – pani Dorocie Czerwińskiej, a także pani dyrektor Aleksandrze Doiczman  i nauczycielom ZST.

 Materiał: W. Zymni

--> wstecz