Sobota, 20 lipca 2024 r. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Miło i twórczo w Twórczych Brzózkach

Po przerwie wracamy do Twórcze Brzózki gdzie spędziliśmy w miłej i twórczej atmosferze czas wolny. W ramach dzisiejszej wycieczki i warsztatów z p. Katarzyną Baszak w pięknych okolicznościach przyrody i wsi Brzózki dzieciaki miały okazję pobyć nie tylko w magicznym miejscu. Spacerowały, wysłuchały opowieści, tworzyły w glinie, malowały.  Spędziły czas na łonie natury, zaliczyły wycieczkę do lasu, podczas której czerpały inspirację. Następnie tematem przewodnim prac plastycznych były ptaki. Powstały sowy, dzięcioły, dudki i inne ptaki. Z gliny z kolei dzieciaki tworzyły co im wyobraźnia na myśl przyniosła.  Był też czas wolny, który spędziły aktywnie grając w piłkę nożną, siatkówkę itp.

Wyjazd możliwy był dzięki finansowemu wsparciu z Powiat Nakielski w ramach konkursu dla NGO. Pomysłodawcą projektu było nasze KGW Młode Łanki, które zaprosiło do współpracy KGW – Koło jak marzenie. W wyjeździe uczestniczyły dzieci i opiekunowie dorośli – mieszkańcy Łankowic i Wolwarku – łącznie 31 osób.

Wyjazd realizowany był w ramach projektu pn. „Organizacja artystycznych warsztatów dla mieszkańców sołectw: Łankowice i Wolwark” dofinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego.

materiał. Młode Łanki

--> wstecz