Wtorek, 05 grudnia 2023 r. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Miłośnicy Przyrody w Laskownicy mają plac zabaw z recyklingu.

Rok temu za zgodą Pana Burmistrza Marka Szarugi Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy pozyskała używany plac zabaw, który był likwidowany w Kcyni. Dzięki pomocy rodziców oraz wielu internautów, którzy odpowiedzieli na apel nauczyciela plastyki i techniki udało się uzbierać środki niezbędne do rekonstrukcji elementów placu zabaw. Od dziś ten kolorowy plac będzie służył jeszcze wiele lat uczniom z Laskownicy. Wszystkim, którzy nas wsparli i nam pomagali, bardzo dziękujemy.

Szkoła Podstawowa w Laskownicy jest znana z ekologicznych pomysłów. Od lat wykonują wielkie choinki z materiałów z odzysku i nadają im drugie życie. Tak było i tym razem. Miłośnicy Przyrody odrestaurowali drewniane elementu placu zabaw aby ponownie mogły być wykorzystane. Wyczyszczone, odmalowane i ponownie skręcone zapewne będą służyły jeszcze długie lata.

Cieszymy się, że dzięki ŚP. Markowi Szarudze ten plac stoi w naszej szkole i będzie służył naszym uczniom. Podczas zajęć plastyki i techniki staram się uczyć „Miłośników Przyrody”, że warto równym przedmiotom dawać drugie życie– mówi pomysłodawca szkolnego projektu Robert Koniec.

Plac zabaw w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego otworzyła Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni Ilona Kurdelska oraz Pani Dyrektor szkoły Marzena Wessołowska.

materiał. SP w Laskownicy

--> wstecz