Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Mirosław Pezacki został Przewodniczącym Osiedla nr 3

W piątek odbyło się już zebranie Samorządu Osiedla nr 3 i było to już ostatnie zebranie wyborcze. W ratuszu spotkało się tylko 26 mieszkańców. Kwadrans po godzinie siedemnastej burmistrz Kcyni Marek Szaruga rozpoczął zebranie w drugim terminie.

Sprawozdanie z działalności przedstawił dotychczasowy Przewodniczący Waldemar Szmyt, po czym powołano komisje skrutacyjną. W wyniku tajnego głosowania nowym Przewodniczącym został Mirosław Pezacki, który uzyskał większą ilość głosów od Edwarda Wołowskiego.

W skład rady osiedla weszli: Henryk Kuliberda, Jarosław Wielebski, Piotr Mantych i Romuald Kregielski.

Mimo bardzo małej frekwencji wywiązała się długa wymiana zdań pomiędzy uczestnikami zebrania, a burmistrzem Markiem Szarugą. Bolączką mieszkańców jest nawierzchnia i brak oświetlenia na  ulicy Wisławy Szymborskiej, której poświęcono bardzo dużo uwagi podczas zebrania. Mieszkańcy Osiedla nr 3 pytali o oświetlenie uliczne, bezpieczeństwo pieszych na drogach osiedlowych, zwracali uwagę na brak oświetlenia przy ławkach na placu zabaw i oświetlenie ziemne parkingu przy GCKiB, które zdaniem jednego z uczestników zebrania jest niepotrzebne. Mieszkańcy poruszyli wieloletni problem zajęciem terenu gminnego przez prywatną osobę przy ul. Pałuckiej, mówiono o skrzyżowaniu ul. Pałuckiej i Zielonej, które ze względu na kąt prosty należy do niebezpiecznych, braku dojazdów do Nakła.

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga i zastępca burmistrza Bogna Adamska omówili sytuacje finansową naszej gminy. Wspólnie z mieszkańcami Osiedla nr 3 dyskutowali o budżecie samorządu, który jest, a właściwie miał być związany z budową ul. Szymborskiej.

W najbliższym czasie zaprosimy Państwa do obejrzenia filmu z zebrania.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz