Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Moc atrakcji na Pikniku Rodzinnym w Górkach Zagajnych!

Dzisiaj, tj. 28 czerwca w Górkach Zagajnych odbył się festyn pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Mimo, iż dookoła boiska co jakiś czas gromadziły się ciemne, deszczowe chmury, pogoda dopisała od początku do końca! Spadło ledwie kilka kropli deszczu, który nie mogły wystraszyć zebranych. W pikniku udział wzięły całe rodziny. Dużo było dzieci, które podobnie, jak ich rodzice, bawiły się wspaniale.

Wśród obecnych nie zabrakło Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugi, który do Górek Zagajnych przyjechał wraz z małżonką. Obecna była p. Bogna Adamska Zastępca Burmistrza Kcyni, p. Anna Borkowska -Przewodnicząca Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni, p. Dorota Czerwińska – rana Rady Miejskiej w Kcyni, p. Bartłomiej Muzolf radny Rady Miejskiej w Kcyni, sołtys Górek Zagajnych p. Tomasz Osial. Podczas festynu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były pokazy ratownictwa medycznego, które prezentowali ratownicy medyczni p. Kamil Wlizło i Marcel Szarajew, firma Med.-Life. W roli poszkodowanego wystąpił w pokazach naczelnik OSP Górki Zagajne p. Łukasz Jachim. Można było skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru, ciśnienia, kwasu moczowego, które prowadziły panie ze znanego już w naszej Gminie Stowarzyszenia Flandria. Podczas festynu przebadano ponad 100 osób! Policjanci znakowali rowery, można było obejrzeć wnętrze policyjnego radiowozu lub przejechać się policyjnym motorem. Były przejażdżki bryczką, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, malowanie buziek, pokazy motorów, był również obecny klaun, który zabawiał najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Stowarzyszenia Patriotyczno – Historycznego 1939, które prezentowało eksponaty oraz co jakiś czas oddawało wystrzał z moździerza. Członkowie stowarzyszenia ubrani w mundury zrobili duże wrażenie na uczestnikach imprezy. Wiele osób przychodziło, by zapytać o samo Stowarzyszenie, kto wie, być może po dzisiejszym dniu zasilą jego szeregi nowi członkowie…?

Nie zabrakło konkursów, w których do wygrania były medale oraz dyplomy. W jednej z konkurencji wbijania gwoździ w deski, udział wziął również Burmistrz Kcyni, który nie tylko pokazał, że potrafi się znakomicie bawić, ale i świetnie poradził sobie z zadaniem.

Panie z koła Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich serwowały pyszne ciasta i kawę. Była również loteria fantowa, zainteresowanie którą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Krótko po 14 nie było już żadnego z 400 przygotowanych losów. Na zakończenie na uczestników czekały licytacje m.in. tortów oraz zabawa taneczna.

Ogromne brawa i gratulacje należą się organizatorom: jednostce OSP Górki Zagajne wraz z naczelnikiem, p. Łukaszem Jachimem na czele oraz Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Koło Górki Zagajne, za zorganizowanie tak ciekawej, pełnej atrakcji imprezy. Wspaniały Festyn jest dowodem na to, że również w sołectwach można organizować wielkie wydarzenia dla młodszych i starszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na II rodzinnym pikniku „Bezpieczne wakacje” w Górkach Zagajnych.

Tekst i foto: Ewa Hałas

--> wstecz