Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Morsowali i pomagali w biciu rekordu Gniezna

Grupa miłośników morsowania z klubu Ice team Morsy Kcynia przyłączyła się do niedzielnego bicia rekordu Gniezna w morsowaniu. Wspólne morsowanie wielu klubów było połączone z akcją charytatywną dla chorego chłopca, 14 letniego Dawida, syna jednego morsów gospodarzy. Chłopiec cierpi na zanik mięśni a zebrane środki finansowe w 100 procentach zostały przekazane na leczenie Dawida.

Uczestnicy wspólnej kąpieli zanużyli się w wodzie o temperaturze 2 stopni celcjusza i jak sami podkreślali, była to jednocześnie radość z paoamagnia i pierwszej kąpieli w sezonie z udziałem lodu.

Kcyńskie Morsy kolejny raz pokazały, ze potrafią się bawic swoją pasją do zimnych kapieli oraz chcą pomagać innym. Po zimnej kąpieli i gorącej grochówce, ciepłych napojach i ciastku wszyscy wrócili bezpiecznie do Kcyni. każdy uczestnik kąpieli otrzymał od organizatorów okolicznościowy certyfikat. Do Gniezna przyjechały morsy z takich miast jak: Kalisz, Kcynia, Wągrowiec, Września, Piła, Pakości, Trzemeszno i gospodarze Królewskie Morsy Gniezno.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

 

 

 

--> wstecz