Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Morsowanie dla WOŚP odbyło się w Wąsoszu

W niedziele w całym kraju odbył się 28 Finał WOŚP. Z tej okazji wiele organizacji, grup czy klubów organizowało swoje imprezy. Do jednej z nich należało wspólne morsowanie kilku klubów z regionu. Na zaproszenie Szubińskiego Klubu Morsa na plażę w Wąsoszu przyjechali miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie z Kcyni, Łochowa, Żnina, Sicienka, Bydgoszczy, Łabiszyna i Gąsawy.

Nad jezioro w Wąsoszu przybyły całe rodziny morsów i wielu kibiców oraz osób przyglądających się temu wydarzeniu. Przed wejściem do wspólnej kąpieli odbyła się profesjonalna rozgrzewka przy muzyce, a tuż przez zanurzeniem w wodzie uczestnicy kąpieli zapełniali puszki wolontariuszy kasą. Morsy z wielkim entuzjazmem weszły do jeziora gdzie spędzili kilkanaście minut. Kulminacyjnym punktem kąpieli była próba ułożenia serca z czerwonych balonów.

Organizatorzy zadbali o ciepłą kawę i herbatkę, kiełbaskę pieczoną w ognisku oraz smaczne ciasta. Podczas imprezy można było wpłacić kasę na konto WOŚP kartą płatniczą, która obsługiwał specjalnie przeszkolony wolontariusz.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim klubom morsów, które uczestniczyły w akcji „Morsy dla WOŚP”. Bardzo dziękujemy także Szubińskiemu Klubowi Motocyklowemu MOTO-ORŁY za obecność i rozgrzewanie naszych serc rykiem silników motorów. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom, bo dzięki Wam udało się wspólnie uzbierać wspaniała kwotę 8208,91 złotych– dziękował Pan Paweł Grochala z Szubińskiego Klubu Morsów.

tekst. Robert Koniec

film. Maciej Rejment/Dariusz Kurdelski

 

--> wstecz