Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Mundurowi zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów

Dwóch rowerzystów z promilami w organizmie wyeliminowali z ruchu w miniony weekend mundurowi w powiecie nakielskim. Nietrzeźwi rowerzyści za swoje nieodpowiedzialne zachowanie słono zapłacą.

Jedną z ważniejszych zasad korzystania z tras jest ta, by być trzeźwym. Dotyczy to wszystkich uczestników ruchu drogowego, także miłośników przysłowiowych „dwóch kółek”, gdyż alkohol dekoncentruje i zmniejsza zdolność postrzegania.

Niestety nie wszyscy rowerzyści o tym pamiętają, czego przykładem może być miniony weekend, kiedy na drogach powiatu nakielskiego mundurowi skontrolowali dwie osoby, które pijane ruszyły w trasę jednośladem.

Pierwszy nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w miniony piątek (16.06.23)o godz. 20.20 w Gromadnie przez mundurowych z kcyńskiego komisariatu. 48-latek miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Druga nietrzeźwa rowerzystka została zatrzymana tego samego dnia o godz. 21.20 w Samostrzelu przez policjantów z sadkowskiego posterunku. 65-latka miała w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Policjanci skierowali wobec kobiety wniosek o ukarania do sądu.

Policjanci przypominają, że pijany rowerzysta stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz